Challenge Wratislavia Poland 2018 Team announcement

Congratulations to all fencers and clubs

Foil Squad

Team Management: Lorraine Rose, Eileen Hamilton

Boys – U15 Selected athletes
Oliver Strange Salle Paul
Dylan Daniel ZFW
Dawood Khan Salle Paul
Joseph Blair Louth
Edward Scott-Payne Swindon
Benjamin Simmonds Wycliffe
Lachlan Jarvie Eltham College
Alex Culkin Salle Paul
Alex Brincklow CADS
Shalang Kolas Salle Paul
Nicholas Williams Nottingham Cavaliers
Charlie Robbins Swindon

Boys – U13 selected Athletes
Francois de Robert Hautequerre Cobham FC
Eurig Elis CADS
David Sosnov ZFW
Atakan Yavuz Fighting Fit Fencing
Indio Campbell-Yates Fencers Club London
Griffin Partridge-Hicks ZFW

Girls – U15 Selected athletes

Eleanor Knox Newham Swords
Bronwen Hyde Northwich F.C.
Martha Bird
Scarlett Meurisse Cobham FC
Amelia Middleton Salle Paul
Celena Appelby-Prince Salle Oxon

Charlotte Macey Salle Boston
Madeleine Gale Brentwood
Olivia O’Connell Salle Boston
Tabitha de N’Yeurt Bath Swords
Rosie Whitaker St Benedicts
India Wilson Four Of Clubs

U13 Girls – Reserve Athletes Amy Sherratt King Swords
Morgan Allen Paul Davies Fencing Academy
Sophie Tsang Newham Swords U13
Verity Sampson Kenilworth U13
Nathalie Culkin Salle Paul
Isabella Johnson Fencers Club London

 

Epee

Team Manager Maggie Maynard

Girls U15
1 Reston, Eva Aldershot
2 Summers, Isabella Leon Paul
3 Wilson, India Four of Clubs
4 Forse, Jessica Four of Clubs
5 Bulman, Imogen Aldershot
6 Golden, Eve Team Newcastle
7 Boucher-Rowe, Sarah Wycombe Abbey

8 Shahenshah, Carlotta Knightsbridge
9 Potter, Crinan Chelsea
10 Chennells, Poppy Team Newcastle
11 Jackson, Ellie Skipton
12 Covell, Elektra Sherborn Swords
res Pedler, Erin Brixton
res Hossain, Sofia King’s Swords

u13

1 Loo, Eleanor Knightsbridge
2 Larbi, Rayhana Escrime Academy
3 Crawford-Brunt, Claudia Queen’s Gate
4 Ryder-Garcia, Lauren Central London
5 McConnell, Elloise Swindon

U15 boys Epee

1 Scott Payne, Edward Swindon
2 Mardin, Ismail Knightsbridge
3 Grimshaw, Nicholas Leon Paul Epée
4 Jackson, Zachary Plymouth
5 Goh, Joshua Wingerworth
6 Walmsley, Joseph Four of Clubs
7 Randall-Morgan, Levi Salle Kiss
8 Kamstra, Leo RGS Guildford
9 Bury, Arthur Raven
10 Robbins, Charlie Swindon
11 Noble, Finn OPS
12 Jones, Hal Brixton
res Bodereau, Luca Brixton
res Berry, Tobias Knightsbridge

u13 boys epee

1 Brooke, Alec Knightsbridge
2 Ramsey, Galeh Truro
3 Kew, Liam Redhill & Reigate
4 Mardin, Altan Knightsbridge
5 Campbell-Okolo, Omari Whitgift

Sabre

U15 boys

1 HOLDSWORTH Darcy Truro 2003
2 ALLEN Samuel Truro 2004
3 CROMIE Max Truro 2003
4 RAUT Thomas Paul Davis 2003
5 REED Ben Paul Davis 2003
6 AKINYOSOYE Folayemi Brentwood School 2004
7 HO Ian Brentwood School 2003
8 BUSH Eli Marshall 2004
9 NORRIS Roman Truro 2003
10 GUY Robert 2004
11 BOBE William Shakespeare 2004
12 BAXTER Elliott Shakespeare 2004

U13 Boys

1 HORNE Samuel 2005
2 COX Sam Truro 2005
3 WOODWARD Zachary Marshall 2005
4 MARTIN Henry MX 2005
5 LISTER Alexander Marshall 2006
6 HEATH Thomas Paul Davis 2005

U15 Girls

1 ABRAM-MOORE Bea Truro 2003
2 SAUNDERS Nicole Marshall 2004
3 KAYE Guinevere Bath 2004
4 BULLMAN Evie Queenswood 2004
5 LAUNDER Elena Millfield 2003
6 BELCHER Bridget Marshall 2003
7 ZAKY Morgan Millfield 2003
8 MADDOCK Jo Millfield 2004
9 SMITH Amber Paul Davis 2004

U13 Girls
1 JANE Melissa Truro 2005
2 BLACKLEDGE Eleanor Marshall 2006
3 DANFORD Thisbe Paul Davis 2006
4 LINDSAY Lucie Escrime 2006
5 WHITELEGG Aimee Truro 2006
6 DONATI Stella 2005

No Replies to "Challenge Wratislavia Poland 2018 Team announcement"


    Got something to say?

    Some html is OK