England Youth Fencing Championships - U11 Boys Epee
Hertfordshire Sports Village
19 June 2016
********************************************************************

Ranking at the end of the poules

 Rank   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   MARDIN   Altan      KNIGHTSBRIDGE   5/5   17   22   qualifier 
 2   ZAKREVSKY   Daniel      LONDON FENCING CLUB   5/5   15   24   qualifier 
 3   BROOKE   Alec      KNIGHTSBRIDGE   5/5   14   25   qualifier 
 3   LUNINEAU   Tristan      CENTRAL LONDON   5/5   14   25   qualifier 
 5   KEW   Liam      REDHILL & REIGATE   4/5   14   23   qualifier 
 6   RAMSEY   Galeh      TRURO   4/5   13   24   qualifier 
 7   ABERDEEN   Toby      NEWCASTLE   4/5   12   20   qualifier 
 8   LIM   Li Leo      ZFW   4/5   11   23   qualifier 
 9   TAYLOR   Wilf      KRFC   4/5   9   22   qualifier 
 10   NICHOLAS   Thomas      CHELSEA   4/5   7   22   qualifier 
 11   TAYLOR   Adam      BEDFORD   4/5   7   19   qualifier 
 12   BEAUTYMAN   Cador      MARLBOROUGH   4/5   4   22   qualifier 
 13   PALANO   Davide      ESCRIME ACADEMY   3/5   6   21   qualifier 
 14   GEERING   Cato      WHITGIFT   3/5   6   19   qualifier 
 15   EL-SAIE   Faaris      LEON PAUL   3/5   5   22   qualifier 
 16   PERKINS   David      REDHILL & REIGATE   3/5   4   20   qualifier 
 17   DE MARMIES   Alexandre      CHELSEA   3/5   3   19   qualifier 
 18   DEGORCE   Raphael      ESCRIME ACADEMY   3/5   1   18   qualifier 
 19   GIURLANI   Gastone      CENTRAL LONDON   3/5   0   17   qualifier 
 20   CAMPBELL-OKOLO   Omari      WHITGIFT   2/5   2   19   qualifier 
 21   KAMSTRA   Ben      COBHAM   2/5   1   19   qualifier 
 22   PARMAR   Joe      REDHILL & REIGATE   2/5   1   18   qualifier 
 23   ANDERSON   Edward      DREAM   2/5   -1   17   qualifier 
 24   WOOLF   Lewis      KNIGHTSBRIDGE   2/5   -2   18   qualifier 
 25   STRICKLAND   Luca      LONDON FENCING CLUB   1/5   -10   14   qualifier 
 25   HOLLINGBERY   James      DACORUM   1/5   -10   14   qualifier 
 27   CHOI   Aleksey      DREAM   1/5   -10   12   qualifier 
 28   LANDOLFI   Gianluca      ESCRIME WINCHESTER   1/5   -10   11   qualifier 
 29   HOLMES   Oliver      SKIPTON   1/5   -11   11   qualifier 
 30   COOKE   Charles Louis Victor      ESCRIME ACADEMY   1/5   -15   9   qualifier 
 31   CAMPBELL-OKOLO   Amani      BRIXTON   1/5   -15   8   qualifier 
 32   ARON   Samuel      ESCRIME ACADEMY   0/5   -14   11   qualifier 
 33   CLEEVE   Hayden      REDHILL & REIGATE   0/5   -14   9   qualifier 
 34   WALLER   Joel      OUNDLE PETERBOROUGH   0/5   -17   8   qualifier 
 34   O'NEILL   Quinlan      HAVERSTOCK   0/5   -17   8   qualifier 
 36   MARTIN   Harry      SWINDON   0/5   -20   5   qualifier 

 
Document Engarde - 22/06/2016 00:40:07