England Youth Fencing Championships - U13 Boys Epee
Hertfordshire Sports Village
19 June 2016
********************************************************************

Ranking at the end of the poules

 Rank   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   MIRICA   Florin      TRURO   4/4   14   20   qualifier 
 2   FERGUSON   William      OUNDLE PETERBOROUGH   5/6   15   28   qualifier 
 2   RANDALL-MORGAN   Levi      SALLE KISS   5/6   15   28   qualifier 
 4   STEINER   Piero      REDHILL & REIGATE   5/6   13   26   qualifier 
 5   JACKSON   Zachary      PLYMOUTH   5/6   10   26   qualifier 
 6   CHESHIRE   Theo      CLFS   5/6   8   26   qualifier 
 7   SCOTT PAYNE   Edward      SWINDON   4/5   11   23   qualifier 
 8   NOBLE   Finlay      OUNDLE PETERBOROUGH   4/5   9   24   qualifier 
 9   HARPER   Justin      UNATTACHED   4/5   7   19   qualifier 
 10   KAMSTRA   Leo      COBHAM   4/5   4   19   qualifier 
 11   JONES   Hal      WHITGIFT   3/4   4   14   qualifier 
 12   KIDD   Jasper      OUNDLE PETERBOROUGH   4/6   9   26   qualifier 
 13   MACLENNAN   Mike      ABINGDON   4/6   9   25   qualifier 
 14   BERRY   Tobias      KNIGHTSBRIDGE   4/6   8   24   qualifier 
 15   MARDIN   Ismail      KNIGHTSBRIDGE   4/6   7   23   qualifier 
 16   TAIWO-WILLIAMS   Louis      5 BOROUGHS PENTATHLON   4/6   6   25   qualifier 
 17   HAYNES   Charles      HARROGATE   4/6   2   21   qualifier 
 18   GRIMSHAW   Nicholas      LEON PAUL EPEE   4/6   2   20   qualifier 
 19   TAYLOR   Mark      REDHILL & REIGATE   3/5   8   19   qualifier 
 20   BRUIJN-YARD   Rudi      UNATTACHED   3/5   4   21   qualifier 
 21   SHOOSMITH   Travis      DREAM FENCING   3/5   1   15   qualifier 
 22   JOYNSON   Patch      CHICHESTER   3/5   0   17   qualifier 
 23   LEVI   Renzo      CHELSEA   3/6   4   19   qualifier 
 24   ROBBINS   Charlie      SWINDON   3/6   2   22   qualifier 
 25   MITCHELL   Joshua      SHAKESPEARES SWORDS   3/6   0   22   qualifier 
 26   GEERING   Maxi      WHITGIFT   3/6   -1   21   qualifier 
 27   PELLETIER   Martin      DREAM FENCING   3/6   -1   20   qualifier 
 28   SEED   Hal      THAME DUELLISTS   3/6   -1   18   qualifier 
 29   PATTON   Tom      BRIXTON   2/4   -1   10   qualifier 
 30   BODEREAU   Luca      BRIXTON   3/6   -3   20   qualifier 
 31   DE MARMIES   Andreas      CHELSEA   3/6   -5   17   qualifier 
 32   EL-SAIE   Zayd      LEON PAUL EPEE   2/6   4   25   qualifier 
 33   EDGECLIFFE-JOHNSON   Frederick      ALDERSHOT   2/6   -4   19   qualifier 
 34   CUPPER   Alexander      HEREFORD   1/4   -6   12   qualifier 
 35   BRYANT   Joseph      GUILDFORD   1/5   -5   18   qualifier 
 36   MERIEM   Issam      ESCRIME ACADEMY   1/5   -9   11   qualifier 
 37   MITCHELL   Jack      WINGERWORTH   1/6   -5   22   qualifier 
 37   LYONS   Callum      PLYMOUTH   1/6   -5   22   qualifier 
 39   HYENNE   Milan      ESCRIME ACADEMY   1/6   -15   12   qualifier 
 40   MOUNT   Archie      HAVERSTOCK   0/4   -11   8   qualifier 
 41   LYNN   Cooper      ACTIV8   0/5   -12   13   qualifier 
 42   WILD   Reuben      OUNDLE PETERBOROUGH   0/5   -18   5   qualifier 
 43   REDDY   Rohan      HYMERS   0/6   -23   7   qualifier 
 44   CLARKE   Zahir      HAVERSTOCK   0/6   -25   5   qualifier 
 45   KHODARI   Andy      ESCRIME ACADEMY   0/6   -26   4   qualifier 

 
Document Engarde - 19/06/2016 16:36:10