England Youth Fencing Championships - U15 Boys Epee
Hertfordshire Sports Village
19 June 2016
********************************************************************

Ranking at the end of the poules

 Rank   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   ROACH   Tarriq      BRIXTON   6/6   22   30   qualifier 
 2   ANDREWS   Benjamin      PLYMOUTH   6/6   20   30   qualifier 
 3   MACPHERSON   Steven      BEXLEY   5/5   18   25   qualifier 
 4   PALLUD   Matthieu      ESCRIME ACADEMY   5/5   12   23   qualifier 
 5   SROKA   Patryk      MANSFIELD   5/5   7   25   qualifier 
 6   HINWOOD   James      SHREWSBURY   5/6   13   28   qualifier 
 7   GIBSON   Harry      NORTHWICH   5/6   11   27   qualifier 
 8   WILLCOX   Joshua      KNIGHTSBRIDGE   4/5   12   23   qualifier 
 9   MAY   Toby      NEWCASTLE   4/5   11   24   qualifier 
 10   ASHFORTH   Myles      COLCHESTER & DISTRICT   4/5   9   24   qualifier 
 11   CASTEJON   Davide      ESCRIME ACADEMY   4/5   8   24   qualifier 
 12   KEW   Ethan      REDHILL & REIGATE   4/5   7   21   qualifier 
 13   PANAYOTOV   Chavdar      KINGS RECREATION CENTRE   4/6   8   27   qualifier 
 14   BROWN   Sebastien      ESCRIME ACADEMY   4/6   3   22   qualifier 
 15   SIIA   Cosmin-Florin      SKIPTON   3/5   6   21   qualifier 
 16   JEAL   James      WINGERWORTH   3/5   5   20   qualifier 
 17   GAUGER   Noah      SWINDON TOUCHE   3/5   4   19   qualifier 
 18   TRUUVERT   Alexander      HAVERSTOCK   3/5   3   21   qualifier 
 18   LYNN   Ellis      ACTIV8   3/5   3   21   qualifier 
 20   JOHANSSON   Hjalmar      THE KINGS SCHOOL   3/5   2   21   qualifier 
 21   FOULSHAM   Jacob      REDHILL & REIGATE   3/5   2   20   qualifier 
 22   JAMES   Alex      MUCH WENLOCK   3/5   2   18   qualifier 
 23   LANDOLFI   Alfonso      ESCRIME WINCHESTER   3/5   0   19   qualifier 
 24   BASTON-HALL   Harry      ABINGDON   3/5   -1   20   qualifier 
 25   FOSKETT   Alexandre      ESCRIME ACADEMY   3/5   -4   17   qualifier 
 26   TOOGOOD   Luke      ACTIV8   3/6   6   22   qualifier 
 27   OSBORNE   William      STOURPORT   2/5   2   19   qualifier 
 28   JONES   Aidan      REDHILL & REIGATE   2/5   1   21   qualifier 
 29   JACKSON   Sam      THE KINGS SCHOOL   2/5   0   19   qualifier 
 30   ATKINSON   Owen      LASZLO   2/5   -2   20   qualifier 
 31   MOORE   Peter      DACORUM   2/5   -3   17   qualifier 
 31   LINGAJOTHY   Malvin      UNATTACHED   2/5   -3   17   qualifier 
 33   TORKY   Omar      MILLFIELD   2/5   -3   16   qualifier 
 34   HOWARD-HIGGINS   Bertie      MILLFIELD   2/5   -4   17   qualifier 
 35   MACLENNAN   James      ABINGDON   2/5   -5   15   qualifier 
 36   EVGENEV   Mark      CHELSEA   2/6   -6   20   qualifier 
 37   CAISLEY   Archie      NEWCASTLE   2/6   -9   18   qualifier 
 38   MCVEIGH   Conor      KENILWORTH SWORD   2/6   -9   17   qualifier 
 39   COULSON   William      PLYMOUTH   2/6   -11   17   qualifier 
 40   TOON   Will      KIMBERLY FC   1/5   -3   17   qualifier 
 41   COUCHMAN   Harry      REDHILL & REIGATE   1/5   -6   15   qualifier 
 41   WILLIAMS   Rhys      UNATTACHED   1/5   -6   15   qualifier 
 43   TANT   Refe      ACTIV8   1/5   -11   12   qualifier 
 44   CHAMBERS   Benjamin      DREAM FENCING   1/6   -16   11   qualifier 
 45   HERBERT   Owain      PLYMOUTH   0/5   -14   11   qualifier 
 45   NAGELKERKE   Benjamin      BRENTWOOD SCHOOL   0/5   -14   11   qualifier 
 47   SARAN   Tom      WHITGIFT   0/6   -15   15   qualifier 
 48   SIMPSON   George      UNATTACHED   0/5   -16   9   qualifier 
 49   MAY   Oscar      NEWCASTLE   0/6   -17   13   qualifier 
 50   DRIVER   William      PLYMOUTH   0/5   -19   6   qualifier 

 
Document Engarde - 22/06/2016 00:41:37