England Youth Fencing Championships - U15 Boys Foil
Hertfordshire Sports Village
18 June 2016
********************************************************************

Ranking at the end of the poules

 Rank   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   GILL   Alessandro      SALLE PAUL   6/6   27   30   qualifier 
 2   UDRZAL   Benjamin      NEWHAM SWORDS   6/6   26   30   qualifier 
 3   SUHA   Adam      STOCKPORT   6/6   23   30   qualifier 
 3   PLASTOW   Luca      COBHAM   6/6   23   30   qualifier 
 3   GRAY   Harry      CHICHESTER   6/6   23   30   qualifier 
 6   GAUTAM   Brij      SALLE PAUL   6/6   20   30   qualifier 
 7   NASH   Oliver      SUTTON COLDFIELD   6/6   16   30   qualifier 
 8   LONSDALE   William      LOUTH   5/6   19   29   qualifier 
 9   BLAIR   Samuel      LOUTH   5/6   17   29   qualifier 
 10   BAIGNERES   Jean-Baptiste      CAMDEN   5/6   16   29   qualifier 
 11   WONG   Maximus      UNATTACHED   5/6   16   28   qualifier 
 12   WALLENDAHL   Christoph      SUSSEX HOUSE   5/6   15   28   qualifier 
 13   CHRISTOPHERS   Edward      FIGHTING FIT   5/6   15   26   qualifier 
 14   QUELCH   Leiden      SALLE OXON   5/6   14   26   qualifier 
 15   ZHANG   Leo      LASZLO   5/6   13   27   qualifier 
 16   SISODIYA   Kishan      FENCERS CLUB LONDON   5/6   13   26   qualifier 
 16   GOODENOUGH   Oliver      BATH SWORD   5/6   13   26   qualifier 
 18   MCGLONE   Theo      FIGHTING FIT   5/6   12   28   qualifier 
 19   CHAMBERS   Albert      SHOEBURY AND SOUTHEND   5/6   12   26   qualifier 
 20   LINDFIELD   Sean      FENCERS CLUB LONDON   5/6   11   27   qualifier 
 21   HALL   Matthew      FOUR OF CLUBS   5/6   9   25   qualifier 
 22   SOYOYE   Caspar      SUSSEX HOUSE   5/6   8   27   qualifier 
 23   TAN   Gerald      SALLE BOSTON   4/6   17   28   qualifier 
 24   KELSEY   Ryan      FOUR OF CLUBS   4/6   12   24   qualifier 
 25   CAMPBELL YATES   Tiger      FENCERS CLUB LONDON   4/6   11   24   qualifier 
 26   SAMPSON   Dominic      KENILWORTH SWORD   4/6   5   24   qualifier 
 27   BROUGHTON   Archie      LOUTH   4/6   3   22   qualifier 
 27   MOORE   James Edward      CFSS   4/6   3   22   qualifier 
 29   JEROME   Alexander      SALLE BOSTON   4/6   -4   22   qualifier 
 30   PLANT   Oscar      MILLFIELD   3/6   3   24   qualifier 
 31   LAUGA   Alexis      CAMBRIDGE SWORD   3/6   3   22   qualifier 
 32   RICARD   Jules      ESCRIME ACADEMY   3/6   2   23   qualifier 
 33   CHRISTIANSON   Elliot      CHESTER   3/6   1   24   qualifier 
 34   JAMES   Alex      MUCH WENLOCK   3/6   -1   20   qualifier 
 35   PHAM   Dan      FENCERS CLUB LONDON   3/6   -1   19   qualifier 
 36   WOOLTERTON   Robert      BRENTWOOD SCHOOL   3/6   -1   18   qualifier 
 37   EL AMRANI   Ayman      SHEFFIELD BUCCANEERS   3/6   -4   19   qualifier 
 38   DOBINSON   Miles      ELTHAM COLLEGE   3/6   -6   17   qualifier 
 39   ASHFORTH   Myles      COLCHESTER & DISTRICT   2/6   0   21   qualifier 
 40   LOWMAN   Evan      ACTIV8   2/6   -1   21   qualifier 
 41   MAGOR   Daniel      TEESSIDE   2/6   -2   20   qualifier 
 42   BASTILLE   Joshua      COBHAM   2/6   -3   18   qualifier 
 43   GRAHAM   Finlay      SALLE PAUL   2/6   -4   18   qualifier 
 44   BOUCHER-ROWE   Avery      SALLE BOSTON   2/6   -5   18   qualifier 
 45   ALFORD   Oliver      KENILWORTH SWORD   2/6   -5   17   qualifier 
 46   EWING   Sam      BATH SWORD   2/6   -6   19   qualifier 
 47   PURDY   Ted      FENCERS CLUB LONDON   2/6   -7   14   qualifier 
 48   DOS SANTOS BARBOSA   Fabio      COBHAM   2/6   -8   16   qualifier 
 49   RUTHERFORD   Luke      FERNWOOD SWORD   2/6   -9   18   qualifier 
 50   DUGIMONT   Alexandre      ESCRIME ACADEMY   2/6   -12   15   qualifier 
 51   ASHBY   Duncan      ST BENEDICTS   2/6   -12   13   qualifier 
 52   COURTIER   Jack      AFFONDO   1/6   -9   20   qualifier 
 53   COOMBE   Patrick      KENILWORTH SWORD   1/6   -14   13   qualifier 
 53   STEVENS   Asher      PAUL DAVIS   1/6   -14   13   qualifier 
 55   LAROUSSE   Noe      SALLE OXON   1/6   -15   13   qualifier 
 56   INGLESFIELD   Louis      CRAWLEY SWORD   1/6   -15   10   qualifier 
 57   LANDERGAN   Alex      WIMBLEDON   1/6   -16   13   qualifier 
 58   LECLERCQ   Killian      ESCRIME ACADEMY   1/6   -16   12   qualifier 
 58   WORTHINGTON   Fabian      WIMBLEDON   1/6   -16   12   qualifier 
 60   ADAMS   Timothy Martin      PAUL DAVIS   1/6   -17   11   qualifier 
 61   METCALFE   Sean      RGS HIGH WYCOMBE   1/6   -17   9   qualifier 
 62   BOWCOTT   James      EPSOM   1/6   -20   8   qualifier 
 63   WILKINSON   Rhys      SALLE HADALIN   1/6   -22   7   qualifier 
 64   MUNSON   Merron      COBHAM   0/6   -14   16   qualifier 
 65   WILLIAMS   Jay      OXFORD   0/6   -17   12   qualifier 
 66   MITCHELL   Jacob      MILLFIELD   0/6   -19   11   qualifier 
 67   WROE   Morgan      WIMBLEDON   0/6   -19   7   qualifier 
 68   UNGER   Colm      SALLE ETON   0/6   -20   8   qualifier 
 69   BERISTAIN   Ruben      ORKNEY   0/6   -25   5   qualifier 
 69   MUDHAR   Galen      SWORDPLAY   0/6   -25   5   qualifier 

 
Document Engarde - 18/06/2016 13:59:00