England Youth Fencing Championships - U11 Boys Foil
Hertfordshire Sports Village
18 June 2016
********************************************************************

Ranking at the end of the poules

 Rank   Name   First name   Country   Club   Victory/match   Ind.   Hs   Group 
 1   SAVICKAS   Samuelis      ALLEZ FENCING   6/6   28   30   qualifier 
 2   CHAUDHARI   Aarav      ELTHAM COLLEGE   6/6   26   30   qualifier 
 3   SOSNOV   David      ZFW FENCING   6/6   25   30   qualifier 
 3   DE ROBERT HAUTEQUERE   Francois      COBHAM FENCING   6/6   25   30   qualifier 
 5   YAVUZ   Attikan      FIGHTING FIT   6/6   24   30   qualifier 
 6   LIM   Li Leo      ZFW FENCING   6/6   23   30   qualifier 
 7   WALLIN   Xavier      COBHAM FENCING   6/6   19   29   qualifier 
 8   KISS   Dominic      SALLE KISS   5/6   20   27   qualifier 
 9   FRIC   Tomi      NEWHAM SWORDS   5/6   18   29   qualifier 
 9   ELIS   Eurig      COLCHESTER & DISTRICT   5/6   18   29   qualifier 
 11   CONTRACTOR   Khalam      NEWHAM SWORDS   5/6   18   25   qualifier 
 12   GORCZYCA   Tomasz      UKS ATENA GDANSK   5/6   16   28   qualifier 
 13   ZHAO   Rui      SALLE PAUL   5/6   16   27   qualifier 
 14   MAZZOCCHI   Ludovico      SUSSEX HOUSE   5/6   13   26   qualifier 
 15   PARTRIDGE-HICKS   Griffin      ZFW/SUSSEX HOUSE   5/6   12   28   qualifier 
 16   TURNER   Ben      ZFW FENCING   5/6   9   27   qualifier 
 17   GORCZYCA   Jakub      UKS ATENA GDANSK   4/6   12   26   qualifier 
 18   MEWAWALLA   Sam      FENCERS CLUB LONDON   4/6   10   25   qualifier 
 19   GENG   Raymond      LASZLO   4/6   10   24   qualifier 
 20   EL-SAIE   Faaris      ZFW FENCING   4/6   9   26   qualifier 
 21   LEE   Taymour      SUSSEX HOUSE   4/6   9   23   qualifier 
 22   AKGUN   Eren      SUSSEX HOUSE   4/6   7   24   qualifier 
 23   GIBBONS   Scott      ZFW FENCING   4/6   6   25   qualifier 
 24   HENKELL VON RIBBENTROP   Phillip      SUSSEX HOUSE   4/6   3   24   qualifier 
 25   COLSTON   Jack      WICKFORD FENCING   4/6   1   20   qualifier 
 26   HAYNES   Matthew      SALLE PAUL   4/6   0   23   qualifier 
 27   HARPER-JONES   James      WIMBLEDON FENCING   4/6   -1   20   qualifier 
 28   RATCLIFFE   Christian      FOUR OF CLUBS   3/6   7   24   qualifier 
 29   CAMPBELL - YATES   Indio      FENCERS CLUB LONDON   3/6   6   23   qualifier 
 30   EVANS   Callum      CHESTER FENCING   3/6   5   24   qualifier 
 31   HEALY   Sacha      FENCERS CLUB LONDON   3/6   3   19   qualifier 
 32   KAMSTRA   Ben      COBHAM FENCING   3/6   2   25   qualifier 
 33   JOUSSEAUME   Ilo      WREKIN SWORD   3/6   2   21   qualifier 
 34   HEMMINGS   Joshua      UNATTACHED   3/6   1   27   qualifier 
 35   MOLHANT PROOST   Edouard      SALLE BOSTON   3/6   1   20   qualifier 
 36   SILK   Jed      MALLARD FENCING   3/6   1   19   qualifier 
 37   BOUHADANA   Noam      ESCRIME ACADEMY   3/6   0   19   qualifier 
 38   WALMSLEY   Oliver      FOUR OF CLUBS   3/6   0   17   qualifier 
 39   HILLS   George      INVICTA   3/6   -2   23   qualifier 
 40   FLETCHER   Charles      SWINDON   3/6   -2   21   qualifier 
 41   TAIWO   Adekunle      SARUM SWORDS   3/6   -3   18   qualifier 
 42   LUC   Wai Hung      NEWHAM SWORDS   3/6   -5   19   qualifier 
 43   KINGSBURY   William      SALLE HADALIN   2/6   0   22   qualifier 
 44   CASTRONOVO   Aman      ZFW FENCING   2/6   -2   17   qualifier 
 45   WINTER   Bruno      PAUL DAVIS FENCING   2/6   -6   18   qualifier 
 46   BELL   Alfie      LASZLO   2/6   -6   17   qualifier 
 47   ADHAM   Asher      ZFW FENCING   2/6   -8   17   qualifier 
 48   BEARDMORE-ESTEBAN   Sebastian      ST BENEDICTS   2/6   -8   16   qualifier 
 49   PITMAN   James      SWINDON   2/6   -9   18   qualifier 
 50   KEOGH   George      SALLE PAUL   2/6   -9   17   qualifier 
 51   HIPKINS   Alexander      FOUR OF CLUBS   2/6   -9   15   qualifier 
 52   CHOI   Aleksey      SUSSEX HOUSE   2/6   -10   10   qualifier 
 53   HUGHES   Otis      FOUR OF CLUBS   2/6   -11   17   qualifier 
 54   AYO-PRICE   Oscar      RADCLIFFE SWORD   2/6   -12   15   qualifier 
 55   ALLENBY   James      SALLE OXON   2/6   -16   11   qualifier 
 56   HAJJAR   Rafael      ESCRIME ACADEMY   1/6   -8   17   qualifier 
 57   OVERY-JONES   Ollie      ST BENEDICTS   1/6   -11   17   qualifier 
 58   BERRECLOTH   Matthew      SALLE ETON   1/6   -14   13   qualifier 
 59   MANSFIELD   Ethan      CHICHESTER FENCING   1/6   -16   11   qualifier 
 59   MOHAUPT   Lucas      CAMDEN FENCING   1/6   -16   11   qualifier 
 61   FLANAGAN   Zach      WREKIN SWORD   1/6   -17   10   qualifier 
 62   FLANAGAN   Joel      WREKIN SWORD   1/6   -19   6   qualifier 
 63   WADDINGTON   Oscar      KINGS COLLEGE LONDON   1/6   -21   8   qualifier 
 64   SHELMERDINE   Dexter      ST BENEDICTS   0/6   -17   13   qualifier 
 65   RIGAL   Adrien      ESCRIME ACADEMY   0/6   -21   9   qualifier 
 65   TAYLOR   Teddy      TOUCHE FENCING   0/6   -21   9   qualifier 
 67   LAWSON   Sebastian      ST BENEDICTS   0/6   -24   6   qualifier 
 68   VAL   Lazaro      BATTERSEA FOIL   0/6   -25   5   qualifier 
 69   MARCHESE HUME   Milo      THE FENCING SCHOOL   0/6   -26   4   qualifier 
 70   SWALLOW-GAUNT   Ethan Thomas      HOYLAND HARRIERS   0/6   -30   0   qualifier 

 
Document Engarde - 18/06/2016 14:00:47